خدمات آکادمی

اسکن پاسچر

   در آکادمی ورزشی درشگی جهت تشخیص انواع انحرافات و اختلالات ستون فقرات، شامل گودی بیش از حد کمر، پشت گرد (کیفوز)، انحرافات جانبی ستون فقرات (اسکولیوز) و انواع پاسچرهای ضعیف، میزان افتادگی لگن، میزان افتادگی شانه، سنجش زاویه زانو، سنجش زاویه گردن و غیره از اسکن پاسچر بهره می‌بریم.
   با دستگاه اسکن پاسچر، انحرافات مفصلی بررسی می‌شود و با آنالیز اطلاعات و سنجش زوایای بدن در کنار معاینه بالینی، نامتقارن بودن اجزای بدن، زانوی پرانتزی و ضربدری و حتی صافی کف پا تشخیص داده می‌شود. نکته قابل توجه در دستگاه اسکن، عدم استفاده از اشعه ایکس و کاملاً بی‌خطر بودن آن است.
میتوان یک تصویر سه بعدی از ستون فقرات در رابطه با وجود اختلال، تهیه کرد.
   بعد از آنالیز و ارزیابی، از تحلیل بدست آمده به منظور طراحی پروتکل‌های تمرینی و تصمیم نهایی متخصص مربوطه حرکات اصلاحی، برای سطوح مختلف تمرینی استفاده می‌گردد.
   نهایتا دستگاه اسکن پاسچر به ارزیابی سه بعدی سیستم اسکلتی بدن، نمایش میزان ناهنجاری‌های موجود و انحرافات محور بدن انسان کمک می‌کند.اسکن کف پا و ضرورت آن برای ساخت کفی

   یکی از مهمترین اعضا حرکتی و تحمل وزن بدن، پا می‌باشد و وجود عارضه در این عضو می‌تواند باعث اختلال در حرکت و بروز خستگی زودرس افراد شود. همچنین به علت وابستگی تمامی مفاصل بدن به ساختار و شکل دیگر مفاصل، بروز مشکل در این عضو می‌تواند باعث اختلالات جدی در نقاط دیگر بدن، به خصوص در ستون فقرات کمری و گردنی شود.
   بنابراین از ابزارهای جدید امروزی که به این امر کمک شایانی کرده است دستگاه اسکن کف پاست. با توجه به پیشرفت تکنولوژی برای بررسی و معاینه دقیق‌تر پا، دستگاه‌هایی به نام اسکنر با اسکن کردن پا اطلاعات جزئی و دقیقی را در مورد پا و شرایطی که با معاینه بالینی مشخص نمی‌شوند به ما می‌دهند. اسکنر فشاری امکان اسکن دینامیک و استاتیک را به ما می‌دهد تا با بدست آمدن میزان فشار هر نقطه از پا و الگوی فشاری از کف پای هر فرد، ناهنجاری پا را تجزیه و تحلیل کنیم و با ساخت یک کفی طبی مناسب از عوارض آن پیشگیری و یا آن را اصلاح کنیم.با آنالیز بدن به افزایش سلامت شما کمک می‌کنیم

   آنالیز بدن یعنی “سنجش ترکیب بدن”
   ترکیب بدن (body composition) نشان‌دهنده‌ی آن است که بدن از چه اجزایی تشکیل شده است. ترکیبات بدن به مجموعه بافت چربی (Fat)، بافت غیر چربی (Lean)، آب(Water) و مواد معدنی استخوانی (Bone mineral content) اطلاق می‌شود.
   به کمک دستگاه آنالیز بدن، به میزان دقیق آب داخل و خارج سلولی، چربی و عضله بدن به تفکیک بالا تنه و پایین تنه و راست و چپ بدن پی می‌برید و بدین ترتیب برنامه تغذیه‌ای و ورزشی دقیق‌تری برای فرد تنظیم می‌گردد.
   همچنین بدین وسیله می‌توان تغییرات وزنی بدن را با دقت بیشتری مورد توجه قرار داد و در فرد ایجاد هدف و انگیزه نمود. آگاهی از ترکیب بدن سبب حفظ تندرستی، کسب زیبایی و تناسب اندام، عملکرد بهتر در ورزشکاران و تعیین وزن بهینه به ویژه در ورزش‌های وابسته به وزن می‌شود. همچنین با آگاهی پیدا کردن از میزان چربی بدن و مقایسه آن با استانداردهای جهانی، می‌توان افراد را بر اساس جنسیت و سن در چهار گروه لاغر، سالم، اضافه وزن و چاق تقسیم‌بندی نمود.
   پارامترهای وزن، حجم توده چربی، حجم توده عضلانی، میزان کل آب بدن، شاخص توده بدن (BMI)، درصد چربی بدن، نسبت دور کمر به باسن (WHR)، میزان متابولیسم پایه (BMR) میزان ترکیبات قسمت‌های مختلف بدن به طور مجزا با آنالیز بدن مشخص می‌شود.
   با کمک اطلاعات این دستگاه می‌توان به مشکلات گوارشی، میزان سلامت مفاصل و استخوان‌ها، میزان مقاومت انسولینی، وضعیت سلامت قلب و عروق، سلامت دستگاه تناسلی ،اختلال در عملکرد کبد، مشکلات تنفسی و ریوی تعیین سلامت مغز و میزان سختی جدار عروق پی برد.پیلاتس ریفرمر

   یکی از شاخه‌های ورزش پیلاتس است که بدنبال طراحی تمرینات تعادلی هسته بدن و تراز وضعیت بدنی، در مجموعه اهداف پروتکل‌های متخصصین حرکات اصلاحی آکادمی، این رشته ورزشی بهترین است. همانند پیلاتس روی مت، برای همه می‌تواند یک روش عالی برای  رسیدن به اهداف مجموعه باشد. این ورزش تهاجمی نیست و با تمام سطوح تناسب اندام سازگاری دارد. برای نوجوانان تا سالمندان، ورزشکارهای حرفه‌ای و افرادی که سبک زندگی کم‌تحرکی دارند مفید است. در تمرینات این ورزش، بر روی درگیری مناسب عضلات تمرکز می‌شود که نتیجه آن بهبود عملکرد ورزشی، کمردرد، بهبود آسیب، کاهش وزن، تعادل، تراکم استخوان و وضعیت بدن است. حتی در دوران بارداری و زیر نظر فرد متخصص به کنترل و ثبات بدن کمک می‌کند.
   این ورزش فرقی نمی‌کند که ورزشکار حرفه‌ای هستید یا یک فرد مبتدی در همه افراد به رشد کل بدن کمک می‌کند. عضلات مرکزی بدن برای بهبود قدرت بدن بسیار مهم هستند. شکم، کمر، باسن و ران قوی همه نتیجه تمرکز بر روی این عضلات هستند، این ورزش طیف وسیعی از حرکات را در خود جای داده است که برای افزایش انعطاف‌پذیری همزمان با افزایش قدرت فوق العاده هستند. با فنرهایی که مقاومت آنها قابل تنظیم است انواع چالش‌های تعادلی را ایجاد می‌کند. این چالش‌ها استحکام هسته بدن را افزایش می‌دهند و تعادل بهتری ایجاد می‌کنند.
   از دیگر مزایای کلاس‌های پیلاتس ریفرمر کاهش فشار خون، بهبود سلامت قلب و عروق، کاهش کمردرد، کاهش وزن در صورت همراهی با تغذیه مناسب می‌باشد. از فواید اثبات شده ورزش پیلاتس ریفرمر بهبود حافظه، تمرین مغز، محرک اندروفین، رفع اضطراب و افسردگی است.تناسب اندام و لاغری موضعی با دستگاه ولکینو به قدرت آتشفشان

Volcano مجهز به تکنولوژی ویبرادیوفوتولوژی:

۱. رادیو فرکانس: فرکانس‌های دقیق برای لیفت پوست، تحریک فیبروبلاست‌ها و لیپولیز سلول‌های چربی
۲. میکرو ویبروپرکاشن: ریزتکانه‌ها برای درناژ لنفی و سم زدایی، درمان سلولیت و بافت چربی مقاوم به درمان
۳. دایود ال ای دی: نور با طول موج ۶۳۰ نانومتر، تحریک سلولی و زیر سلولی
۴. اندرموزیپ: طراحی خاص هندپیس نیاگارا جهت درمان سلولیت و بافت‌های مقاوم

برهم کنش این چهار تکنولوژی به صورت همزمان، بیشترین رضایت‌مندی را در لاغری، لیفت و جوانسازی و زاویه‌سازی به ارمغان آورد.دپارتمان تناسب اندام و لاغری موضعی با دستگاه Mcare

   اندرمولوژی باعث افزایش متابولیسم سلول‌های چربی می‌شود، روشی 100 درصد طبیعی برای درمان قطعی نمای پوست پرتقالی، سلولیت و چاقی‌های موضعی است.
دستگاه mCare، برای بافت چربی پرتکل‌های ویژه‌ای دارد. هندپیس اختصاصی با قابلیت Liposculpture که دسترسی به پایین‌ترین لایه‌های بافت چربی، درناژ متابولیت‌ها و لیپولیز سلول چربی در عمق، تنها با رولر لیپواسکراپچر دارد؛ شکم، پهلو، باسن و کنار ران‌های خورجینی از این گروه‌اند.
با این هندپیس می‌توان به بافت چربی در عمق نیز دسترسی پیدا کرد و کاهش حجم بافت ایجاد کرد. این درمان بسیار مناسب کسانی است که شکم و پهلوهای بزرگ دارند.
اندرمولوژی روشی 100% طبیعی

 :mCare N6  کاربردهای درمانی دستگاه 

– درمان سلولیت
– کاهش سایز
– برطرف کردن پوست پرتقالی
– لیپولیز و لاغری کل بدن
– لیفت صورت
– لیفت دکلته (غیر از سینه)
– سم زدایی
– برطرف کردن پوست پرتقالی
– درمان موثر
– سریع
– بدون درد
– تعداد جلسات کم 
– مقرون به صرفه برای پزشک و بیمار
– بدون ممنوعیتِ انتخاب کیس مورد درماناجزا و سطوح کلاس‌های اصلاحی

   از نظر آکادمی ملی طب ورزش آمریکا ورزش‌های اصلاحی ۴ جز اصلی دارد، که آنها را مانند پرهای چرخ در نظر بگیرید. اگر یک پره وجود نداشته باشد یا شکسته باشد چرخ به طور یکنواخت نمی‌چرخد، همه‌ی «پره ها» باید وجود داشته باشند تا «سریع‌ترین زمان» یا «بهترین عملکرد» در شما شکل بگیرد. پره‌های چرخ حرکات اصلاحی عبارتند از: ۱- مهار ۲-کشش ۳- فعال کردن عضلات ۴-ادغام

۱- مهار یا فوم رولینگ    گاهی بعضی عضلات دچار پرکاری یعنی تنش و فعالیت زیاد می‌شوند که باید با ارزیابی‌های حرکتی تشخیص و سپس مهار شوند مهار اولین مرحله در تمرینات و حرکات اصلاحی است که به عنوان خود-ماساژ یا انتشار خود-میوفاشیال و فوم رولینگ شناخته می‌شوند. وقتی فوم رول می‌کنیم از تکنیک‌های خاصی برای رها کردن عضلاتی که دچار گرفتگی شده‌اند استفاده می‌کنیم و وقتی این عضلات آزاد می‌شوند به مرحله دوم از مجموعه تمرینات اصلاحی یعنی کشش می‌رویم.

۲- افزایش طول یا کشش عضله    این مرحله شامل حرکات کششی استاتیک و یا کشش عصبی-عضلانی است. اگر عضلات در مدت طولانی‌تری بیش فعال باشند به میزان جلسات زیادی کار با فوم روولینگ یا مرحله اول نیاز دارند تا آنها در طول بهینه خود قرار بگیرند، برای این منظور بعد از مرحله اول از تکنیک‌های مختلفی از جمله کشش استاتیک یا تمرینات کششی، تسهیل عصبی-عضلانی و حس عمقی استفاده می‌گردد. بعد از اینکه عضلات بیش فعال را کشش دادیم می‌توانیم شروع به تقویت عضلات ضعیف یا غیر فعال کنیم.

۳- فعال کردن عضلات    بعد از مرحله دوم ما نیاز داریم تا  در جهت تثبیت مفاصل، عضلات حمایت کننده را تقویت کنیم، برای همین باید عضلات غیر فعال را به کار بیندازیم و دوباره فعالشان کنیم. برای ورود به مرحله فعال‌سازی عضلات نیاز است که مطمئن شویم که سطح ۱ و ۲ بر روی ورزشکار ما انجام شده است، بدون انجام اقدامات مرحله اول و دوم حرکات اصلاحی (مهار و کشش) عملکرد مطلوبی نخواهیم داشت و ممکن است که سرعت بهبود و تقویت به تعویق بیافتد.

۴- ادغام یا تمرینات منسجم پویا    ادغام آخرین مرحله حرکات اصلاحی است وقتی شما هر سه مرحله تمرینات اصلاحی (مهار، کشش، فعال کردن عضلات) را انجام دادید به تمرینات مرحله آخر می‌رسید که بسیار مهم هستند و اگر انجام نشوند احتمال برگشت آسیب وجود دارد. تمرینات این مرحله به هماهنگی عصب و عضله و تقویت عضلانی کمک می‌کند تا الگوی حرکتی عملکردی دوباره بازیابی شوند. در این مرحله از ادغام حرکات تمام بدن استفاده می‌گردد تا با این ادغام، عضلاتی که آمادگی کافی را پیدا کردند، درگیر و تقویت شوند.

تمرینات سطح بندی شده حرکات اصلاحی باعث می‌شود تا همه افراد بتوانند با هر اختلال و ناهنجاری جسمانی بعد از ارزیابی، ورزش کنند و از فواید آن بهره‌مند شوند.کلاس‌های فانکشنال ترینینگ

   مفهوم تمرینات فانکشنال در ابتدا توسط متخصصان فیزیوتراپی مورد استفاده قرار گرفته. فیزیوتراپ‌ها در جلسات توانبخشی به بیماران خود تمریناتی شامل تقلید از حرکات و فعالیت‌های روزمره می‌دادند تا بتوانند پس از دوران نقاهت از آسیب یا جراحی به زندگی برگردند. تمرینات فانکشنال فقط برای بیماران کلینیکی نیست و کارشناسان حرکات اصلاحی توصیه می‌کنند همه باید از چنین تمریناتی استفاده کنند این امر در زمان حال به تمریناتی اشاره دارد که شما را در انجام کارها و فعالیت‌های روزمره قدرتمند سازد. مثل حمل اشیای سنگین، قرار دادن چیزی در قفسه، نشستن و برخاستن از زمین، در آغوش گرفتن کودک و حمل او.
   در تمرینات فانکشنال شما عضلات درگیر در فعالیت‌های روزانه را تمرین می‌دهید تا بدن قوی‌تری داشته باشید و از پس کارهای روزانه و ضروری بر بیایید و خطر آسیب دیدگی و ضعف عملکردی کاهش پیدا کند و همچنین کیفیت زندگی شما بالا رود.
   مرکز ما بعد از ارزیابی‌های دقیق مراجعین بر اساس تحلیل و آنالیز وضعیتهای بدنی و حرکتی شما را در کلاس‌های فانکشنال برای یک زندگی با سبک زندگی فعال آماده می کنند.دپارتمان ماساژ

   اگر دردی در بدن و بافت ماهیچه‌های خود احساس می‌کنید و یا اگر تنش‌های فردی و اجتماعی باعث شده که احساس اضطراب کنید باید از ماساژ درمانی استفاده کنید. در این روش با دستکاری بافت‌ها و عضلات بدن دردها کم می‌شوند و آرامش خواهید داشت معمولاً در ماساژ درمانی از روغن‌های ارگانیک استفاده می‌شود.
   در حال حاضر بیش از ۱۰۰ روش ماساژ در دنیا وجود دارد که بیشتر آنها قدمتی کمتر از ۳۰ سال دارند ماساژهای زیادی وجود دارند که در انواع درمان‌های طبیعی و مکمل جایگاه ویژه‌ای دارند. ماساژ یومی هو تراپی، سوئدی، تایلندی، عمیق بافت، ورزشی، بازتابی ،هات استون، کف پا، دست، صورت، سردرد، روی کف سر، روی گردن، ریلکسی، سیاتیک، انواع ماساژهایی هستند که در آکادمی ما در جهت آرامسازی به مراجعین توسط ماسورها و ماسیس ها بکار گرفته می‌شوند.کلاس اسپاین کورکتور

   اصلاح کننده ستون فقرات یا «اسپاین کورکتور» یکی از ابزارهای ضروری و فنی در رشته ورزشی پیلاتس و کلاسهای حرکات اصلاحی است که خیلی شناخته شده نیست .
   یکی از دغدغه‌هایی که مربیان در انجام حرکات ورزشی دارند حفظ حالت استاندارد ستون فقرات و محافظت از آن هست. بعضی اوقات به خاطر ضعیف بودن عضلات، مربی نمی‌تواند حرکات سطوح بالاتر یا تنوع حرکتی زیادی به ورزشکار بدهد، اینجاست که اسپاین کورکتور می‌تواند یک وسیله برد-برد باشد. چرا که مربی می‌تواند با خیال راحت حرکات را تغییر داده و دشواری لازم را اعمال کند. انجام حرکات ورزشی و اصلاحی با دستگاه اسپاین کورکتور اعتماد به نفس را در ورزشکار بالا برده و انجام سخت‌ترین حرکات با این وسیله آسان می‌گردد. همه افراد بدون استرس و خیلی حرفه‌ای توانایی حرکتی و انعطاف پذیری خود را با این دستگاه افزایش می‌دهند.